Облаштування дитячої кімнати вимагає вдумливості, терпіння від батьків, адже необхідно створити безпечне, але в той самий час розвиваюче середовище. Інші житлові приміщення таких домагань не мають, тому порівнювати їх, оформляти за одним принципом, нелогічно. Потреби дитини певною мірою схожі з дорослими, однак відмінності присутні, і яскраво проявляються на кожному віковому етапі. Головним завданням батьків, при облаштуванні дитячої, є облік актуального віку дитини, його інтересів, темпів зростання, планування такої комплектації меблів, яка буде актуальна для теперішніх і майбутніх потреб. У сьогоднішній статті хочемо розповісти вам, як вибирати, правильно комплектувати меблі в дитячій кімнаті, без чого не можна обійтися, а що завадить на певних вікових етапах. Влаштовуйтеся зручніше, попереду маса пізнавальної інформації.
Які меблі необхідні на різних вікових етапах
Підбір меблів в спальню дитини дуже залежить від його віку. Тут неможливо виробити універсальні рекомендації, оскільки потреби шести років, кардинально різні від таких в 16 років. Тому пропонуємо окремо розглянути кожен віковий етап, і дізнатися, яка ситуація буде для нього актуальна.
Молодший шкільний вік: оформлення та меблювання спальні
Включає в себе дітей з 6 до 10 років. Хоча вони є школярами, їх психіка ще налаштована на ігрову діяльність. Шкільна система цей нюанс враховує мало, тому заповнювати потреби в грі потрібно вдома. Дитяча кімната може і повинна містити ігрові елементи: тематичне оформлення стін, м'яку, відокремлену зону для забав, практичні предмети з ігровим змістом. Наприклад, пуф у вигляді м'якої іграшки, шведська стінка, дошка для малювання, тематичне підлогове покриття, і т.д. Відносно меблів, молодшому школяреві знадобиться: ліжко, місце для навчання, шафа або комод для речей, а також зона відпочинку, ігрова. Вона може складатися з безкаркасних виробів, мобільних, легко перетворюються в іграшки, або стандартного дитячого дивана.
Облаштування кімнати для підлітка
Вступ в підлітковий період відбувається в 11-12 років, триває приблизно до 15 років. Характерними рисами всіх підлітків є протести, прагнення до дорослості. Тому змінювати кімнату потрібно з дозволу дитини, і обов'язково враховувати його прохання. В обробці краще віддати перевагу нейтральні тони і фактури, оскільки підліток все одно буде вносити свої зміни (плакати, малюнки), що свідчать про самовираження. Меблі рекомендується вибирати за зразком з дорослою (ніяких мультяшних героїв, або дитячих будиночків-горищ). Обов'язково має бути присутня зона для відпочинку, спілкування (диван, пара крісел-мішків), куди тінейджер зможе посадити своїх друзів.
Юнацький вік і вимоги до оформлення спальні
Юнацький вік включає в себе хлопців і дівчат від 15 до 17 років. Вони володіють частково сформованими життєвими поняттями, не протестують як підлітки, а навпаки тягнуться до батьків. Для переробки спальні готові вступити в союз з дорослими, доповнюючи досвід свіжими ідеями. Вони здатні самостійно вирішити, які меблі їм потрібні. Зазвичай, спальня комплектується ліжком, комфортним місцем для навчання (адже пізнання їх провідна діяльність), повноцінною шафою для речей, предметами самовираження. У цьому віці починають цінуватися ексклюзивні меблі, незвичайні предмети інтер'єру, здатні підкреслити індивідуальність. Так, в юнацьку спальню, часто нейтральну за основним кольором, можна підібрати яскраве крісло-мішок, незвичайну канапу, або безкаркасний диван. Також, при наявності вільного простору, за допомогою м'яких меблів і журнального столика, виділити зону для відпочинку, посиденьок з друзями.
М'які меблі в дитячій кімнаті: критерії вибору і першорядні чинники
М'які меблі якій буде користуватися дитина, повинна відповідати таким критеріям якості:
- бути безпечною (без гострих кутів, жорстких зовнішніх планок, з невеликою висотою від підлоги, мати простий механізм трансформації);
- екологічною (виробленою з матеріалів натурального походження, без шкідливих просочень або домішок);
- гіпоалергенною (не викликати алергічних реакцій у дитини активним накопиченням пилу, або специфічним запахом сировини);
- зносостійкою (з тривалим терміном служби, без серйозних поламок).
Диван, що підходить під ці критерії, буде надійною опорою дитині на шляху розвитку і росту. Але як вибрати дійсно якісний виріб в дитячу кімнату?
Слідуючи описаним рекомендаціям, легко підібрати якісний, красивий і безпечний диван для своєї дитини, а Zlatamebel з радістю допоможе вам у цій справі.
- Звернути увагу на каркас дивана. Дошки з натурального дерева — найприйнятніший варіант для незрілого організму. Однак ціна такого виробу не найдоступніша. Альтернативний варіант — меблі з ДСП найвищого класу емісії Е1 (мінімальний вміст і виділення формальдегіду).
- Промацати внутрішності. Наповнення дивана особливо важливо, якщо він буде використовуватися для сну. В цьому випадку краще доглянути модель з пружинним блоком і гіпоалергенним прошарком, на кшталт холлофайбера. Але існують і більш прості наповнювачі: ППУ, покладений листами або блоками, синтепон, дюрафіл.
- Дізнатися все про оббивку. Функції оббивного матеріалу не закінчуються ефектним зовнішнім виглядом. Від складу і якості оббивки буде залежати термін її експлуатації, зручність і безпеку користування. Для дітей, текстильна поверхня краще шкіряної. Вона повинна бути м'якою, комфортною, включати в себе натуральні волокна, які зможуть забезпечити проходження повітря. Підійдуть шеніл, флок, скотчгард. Від повністю синтетичних матеріалів краще відмовитися, вони будуть електризуватися, притягувати багато пилу, що неприпустимо для дитячих меблів.