Мабуть, для кожного українця його оселя - це фортеця, у якої є душа. Ментальність нашого народу полягає в збереженні традицій та щирій гостинності. Свято в сімейному колі або вечірка з друзями не рідкість в українському домі. Тож давайте розглянемо, який він - сучасний українській дім?
Тренд "Минуле в сучасному"
Останнім часом популярний тренд "Зберегти минуле та осучаснити його". Будівлі минулого століття мають свій неперевершений шарм та архітектуру. Тому для українських дизайнерів це політ фантазії з творчим розмахом. Адже зруйнувати та збудувати все з нуля набагато простіше, ніж вплести елементи минулого і зробити інтер'єр "смачним".
Стіни в інтер'єрі
Шпалери з вензелями, еффект "венеціанської" штукатурки та яскраві фарби - це вже давно анти-тренд в сучасних домівках. Набагато вишуканішими будуть виглядати білі або світлі відтінки стін. Розбавити монотонність можна монохромними молдингами на стінах. Яскравий акцент можна зробити за допомогою картин або фотографій в стильних рамках. Цікава ідея - це мотиваційні лозунги або цитати відомих людей, які надихатимуть господаря.
Стеля - чи треба "підвішувати"?
Напевно, тільки в країнах колишнього СНГ залишилась звичка: що за ремонт без підвісних стель? А ще якщо додати витівкуваті каркаси з гіпсокартону по периметру - Ви точно поза трендом. Квапимось повідомити, що цей варіант оздоблення вже неактуальний. До того ж, монтаж подібної споруди "краде" висоту стель, а тому й простору стане менше. Краще вирівняти стелю під 90 гадусів і пофарбуввати в білий колір. Якщо Ви маєте квартиру в старому фонді, можливо ви щасливий власник оригінальної ліпнини XIX-XX століття? Популярні дизанери радять реставрувати такі архітектурні оздоблення та інтегрувати в сучасний інтер'єр.
Оригінальна підлога
Оригінальна підлога - не значить, що потрібно залишати старий лінолеум, або бабусин громіздкий килим. Порада інтер'єрних дизайнерів - обирати натуральні матеріали, такі як деревина. Паркетна дошка виглядає дуже ефектно, особливо якщо правильно доглянута. Мармурова або бетонна плитка теж вдалий варіант, але в такому разі слід подумати про підігрів підлоги або про сучасний килим.
Меблі
Ми звикли, що в класичному інтер'єрі обов'язково має бути шикарний диван з вензелями, два крісла, і щоб все було "комплектом". Така тенденція вже давно втратила свою актуальність. Як і те, що диван з Італії - це неймовірний дизайн та найвища якість. Частіше за все, виробники європейських меблів економлять на фурнітурі, наповненні, деревині. Меблі Zlatamebel виготовляються в Україні з вітчизняної сировини руками українських майстрів, з використанням сучасних технологій. Якість преміальна, дизайн сучасний, а ціна в 2-3 рази менша за європейські аналоги.
Стиль меблів та їх поєднання
Все більше українців наважується експерементувати з еклектикою стилів. В інтер'єр, де збережена класична ліпнина і дерев'яний паркет обирають сучасний диван на сталевих ніжках. Доповнють меблевий ансамбль оригінальним кріслом, приставним пуфом або журнальним столиком. До речі, такий інтер'єр буде виглядати актуальним і через 10 років.
Гостинність українців, напевно, закладено в їхньому ДНК. Ми любимо готувати вдома, збиратися в колі родичів та друзів. Тому часто обираємо відповідні меблі: красивий обідній стіл, зручні стільці, великий модульний диван.
Декор
Важливою складовою довершеного інтер'єру є вдало підібраний декор. В сучасному домі може бути мікс класичного та сучасного, ретро та модерну - не обов'язково слідувати якомусь певному стилю.
Так, наприклад, в лофт чудово інтегруються класичні репродукції картин відомих художників, а в класичний стриманий інтер'єр - сучасні люстри та світильники в стилі модерн. Поєднання "олдскульних" аксессуарів з сучасними притаманний багатьом домівкам українців. Це коли ти не зтираєш минуле, а підтримуєш його першоджерела і додаєш нових фарб, щоб річ заграла по-новому. Наприклад, автентичні килимкові доріжки з натуральних матеріалів, квіти в глиняних кашпо, плед ручної роботи тощо.
Ідентичність плюс технології - характерні риси сучасної оселі українця. Наші співвітчизники мають прогресивні погляди, тому не бояться чогось нового. При цьому з шаною ставляться до насліддя минулого, бережливо відтворюють його та дають йому нове життя в сучасному світі.