Спальня - місце, де хочеться забути про денні турботи і зануритися в солодкий сон. Інтер'єр спальної кімнати - перше що ми бачимо, після пробудження, тому важливо щоб тут було приємно перебувати.
Незалежно від того який у вас інтер'єр в спальні, додати затишку можна за допомогою килима. Він не тільки покращує загальний вигляд кімнати, а й допоможе завершити її дизайн, а також виконує шумоподавляющіе роль.
Чи потрібен килимок під ноги в спальню
Стелити або не стели доріжки в спальню - справа смаку кожного, але крім як елемент декору, килимове покриття має кілька переваг.
Стильні килими від Zlatamebel
3 причини, чому варто постелити м'які килимки в спальню:
- Звукоізоляція: килим будь-якого типу добре поглинає звук, тому якщо ви живете в квартирі, такий аксесуар зробить ваші кроки для сусідів менш гучними.
- Теплоізоляція: килим добре зберігає тепло, тому він вважається хорошим теплоізолятором. Якщо ви купите вовняний килим, то на додаток отримаєте додатковий регулятор вологості, адже шерсть може поглинати зайву вологу в повітрі.
- Зонування приміщень: за допомогою килима можна виділити, наприклад, ігрову зону для дитини, при цьому ви будете впевнені, що ваш малюк грає на теплій підлозі.
Вибираючи виріб для спальні необхідно орієнтуватися на стиль приміщення і на матеріал килима.
Як вибрати килим для спальні за матеріалом?
Вибираючи килими для спальні, мабуть, саме на матеріал необхідно звернути найбільше уваги. У виробництві використовують як натуральні нитки (шовк, бавовна), так і синтетичні. При цьому останній варіант не варто вважати другосортним, адже часто такі вироби служать довше, а на відчуття - приємніше килима з вовни.
Популярні матеріали для виробництва килимів:
- Вовна. Це натуральна сировина, яке відрізняється високою тепло- і звукоізоляцією. Такий килим можна використовувати тривалий час, при цьому він не втрачає своїх властивостей, не вигорає.
- Бавовна. На дотик дуже приємний матеріал, гіпоалергенний, килими з бавовни легко прибираються, а з недоліків варто виділити те, що дуже швидко "сідає".
- Шовк. Досить міцний, але при цьому делікатний матеріал. Виріб з таких ниток виглядає досить естетично. Килим з шовку відрізняється еластичністю, м'якістю. З недоліків тільки те, що він швидко мнеться і вигорає.
- Віскоза. Це тканина, що поєднує в собі натуральні і синтетичні компоненти, за зовнішнім виглядом точь-в-точь нагадує шовк, колір і візерунок досить стійкі. Вартість виробу невисока, а з недоліків варто відзначити швидке вбирання вологи.
- Нейлон. Дуже міцний і зносостійкий штучний матеріал, тривалий час зберігає форму, колір і текстуру, сохне добре, але з мінусів варто відзначити занадто швидке огрубіння.
- Поліпропілен. Тканина, максимально схожа на натуральний матеріал, тривалий час зберігає свіжість, первісну форму, колір. Гіпоалергенний і якісний матеріал, має тривалий термін експлуатації.
- Поліестер. Серед покупців дуже популярний матеріал, тому що коштує такий килим недорого. Незважаючи на це, дуже якісний і надійний варіант, легко очищається, має тривалий термін експлуатації.
- Акрил. Виробники не так давно стали використовувати цей матеріал для виготовлення килимів. Килимове покриття з нього тривалий час може тримати форму, колір з часом не стирається, вартість невисока.
Для тих, у кого алергія, можна вибирати килим з акрилу, віскози, з натуральних матеріалів варто зупинитися на Сізалія і бавовні. Що стосується догляду, то натуральні матеріали легше забруднюються і важче чистяться. Для сімей, у яких є діти краще зробити вибір на користь вироби зі штучних матеріалів.
Як вибрати розмір і форму килима в спальню?
У більшості випадків форма килима в спальню квадратна або кругла, іноді може бути прямокутна. Велике значення відіграє форма і розмір ліжка, саме під неї варто вибирати килим. Наприклад, якщо ліжко має стандартну прямокутну форму, то і таку ж форму повинен мати цей декор для спальні.
Килими можуть бути:
- Круглі. Використовується в невеликих кімнатах, щоб збільшити візуально простір. Ідеально виглядає якщо меблі і аксесуари такої ж форми.
- Квадратні. Як правило такі покриття невеликі за розмірами.
- Прямокутні. Стандартні вироби, підійдуть до кімнати будь-якого розміру, найрізноманітніша меблі дуже добре виглядають з такими килимами.
- Доріжки. Призначені для довгих, вузьких кімнат.
- Овальний килим в спальню. Альтернатива для кімнат прямокутної форми.
Підбираючи форму килима варто враховувати і форму кімнати. Так, для приміщення правильної квадратної форми можна зупинити вибір на квадратному або круглому махровому килимі. Якщо кімната прямокутна - підійде овальний або прямокутний варіант килимового покриття, але також можна використовувати кілька круглих або квадратних. Вибираючи останній варіант, беріть приліжкові килими в різному розмірі, з їх допомогою можна зробити зонування. Якщо у вас велика простора кімната ви можете виділити окремо зони відпочинку, постеливши маленькі килимки в спальню з боків від ліжка, а також окремо зонувати трюмо.
Важливо: вибираючи килим для спальні, обов'язково зверніть увагу на ваші тактильні відчуття від нього. Покриття, ворс повинні бути приємні, адже вранці ви будете вставати на нього босими ногами.
Для малогабаритних кімнат підійде килим на всю площу. У цьому варіанті важливо залишати простір між меблями, щоб не було відчуття захаращеності.
За розміром килими можна поділити на:
- маленькі - це від 60 до 150 см в довжину, по площі до 3м & sup2;. Такий варіант підходить для зонування, наприклад, якщо ви хочете виділити конкретну зону в спальні;
- середні (стандартні) - це килими площею від 3м² до 6м², по довжині вони приблизно від 1,5 до 2м. Такий килим частіше використовують самостійно;
- великі - від 6м² і більше, це приблизно від 2 м в довжину. При використанні такого килима рекомендується залишати 15-20 см відстані до стін.
Щоб килим гармоніював із загальним дизайном, його варто підбирати пропорційно формі площі або ж його якоїсь частини.
Розташування килима в інтер'єрі спальні
Перед покупкою килима зверніть увагу яка і де у вас стоять меблі в спальній кімнаті. Можливо є окремі зони, на яких можна зробити акцент або ж ви хочете якось виділити саме ліжко.
Популярні варіанти розташування килима в спальні:
- 2 килима з 2-х сторін ліжка. Прікроватний килимок з кожного боку відмінний варіант для невеликої спальні, де потрібно додати акценти і виділити зону відпочинку.
- килими навколо ліжка. Такий варіант створює в інтер'єрі впорядкованість і симетрію.
- килим лежить під ліжком, при цьому виступає з під нього.
Перераховані варіанти розміщення килима на підлогу в спальню вважаються найпопулярнішими, але все залишається індивідуальним.
Як підібрати килим у спальню по типу виробу
Величезну роль грає фактура килима. Якщо вибирати виріб в спальню, то звертають увагу на ворс.
Килимовий ворс може бути:
- розрізаним;
- петльовим;
Що стосується моделей килимів, то вони бувають:
- однорівневий (ворс повністю однієї висоти, це, наприклад, пухнасті килими в спальню);
- комбінований (є фактура і петлева, і розрізана).
За типом виробництва є килими:
- машинні, виготовлені на машинних верстатах, відрізняються високою якістю;
- ручні, відрізняються своєю безпосередністю та оригінальністю, тривалість виробництва - до 3-х місяців.
Величезне значення має щільність полотна. Вона залежить від того, яка кількість вузликів доводиться на метр, а також, наскільки товсті або тонкі волокна.
Килимове покриття задає загальну концепцію стилю приміщення, дозволяє створити унікальний, неординарний дизайн кімнати.
При виборі сучасного килима в спальню враховуйте:
- розмір і площа приміщення;
- форму спального місця;
- стиль інтер'єру;
- рекомендації професійних дизайнерів;
- власні побажання;
- матеріал виготовлення килима.
Стиль приміщення грає не менш важливу роль. Для кімнати в класичному стилі підійде стандартний прямокутний килим світлого або темного кольору. Для такого стилю відмінно підійде виріб з натуральних матеріалів. Стиль модерн має на увазі наявність невеликого килимового покриття нейтрального або світлого кольору.