Подушка — один з головних атрибутів, необхідних для якісного відпочинку та відновлення сил. У тандемі з матрацом, ця постільна приналежність забезпечує підтримку шийних, спинних відділів, правильне розташування, і розслаблення тіла перед сном. Вибір подушки для індивідуального користування - заняття важливе і відповідальне, оскільки від неї залежить самопочуття, настрій людини протягом дня. У сьогоднішній статті ми розповімо, як обрати подушку правильно, на які нюанси звертати увагу, щоб знайти дійсно зручний, корисний для шиї виріб.
Подушки для сну: види і форми
На сьогодні, текстильна промисловість створює безліч виробів для сну. Вони класифікуються за різними параметрами, здатним задовольнити будь-які потреби людини. На полицях магазинів зустрічаються подушки:
- дорослі (об'ємні вироби різної висоти, ширини, м'якості, наповнення, призначені для використання людиною, з повністю сформованою, здоровою хребетною системою);
- дитячі (думки невеликих розмірів, мінімальної висоти, часто фіксованої форми, в міру жорсткі. Діляться на кілька підвидів, залежно від віку та призначення. Наприклад: дитячі, підтримують, для годування, протизадушливі, що фіксують, і т.д.);
- класичні (подушки з м'яким наповнювачем, простих геометричних форм: прямокутника, квадрата);
- анатомічні (думки складних форм, що поєднують у собі м'які і жорсткі елементи, перепади висоти, необхідні для максимально комфортного, природного розміщення голови, шиї, в положенні лежачи);
- ортопедичні (іншими словами лікувальні подушки, використовувані при захворюваннях або патологіях шийно-хребцевих систем. Відрізняються складною, литою формою, яка не прогинається, і фіксує шию в потрібному положенні);
- для вагітних (валики, а також вироби інших форм: підкова, рогалик, Г-подібна, що дозволяють зручно відпочивати жінці з животиком, знімати м'язове напруження);
- масажні (невеликі думки зі спеціальним наповнювачем, що виконують стимуляцію, мікромасаж шийних і головних відділів. Мають гранульований, в міру жорсткий наповнювач, використовуються за рекомендацією лікаря).
Кожен з описаних видів має свої особливості, призначення, завдяки чому, підібрати подушку можливо для будь-яких станів і потреб.
За формою думки бувають: квадратні, прямокутні, круглі, а також нестандартні. До останніх відносять дитячі, анатомічні, ортопедичні вироби, і подушки для вагітних. Їх модифікації залежать від призначення, конструктивного рішення, і варіюються від простого бублика, до складного виробу, що складається з декількох видів наповнювачів різнорівневої висоти.
У чому різниця між дорослими і дитячими подушками?
Поділ текстилю для сну на дорослий і дитячий відбулося не просто так. Ще кілька десятиліть тому поняття “ дитяча подушка ” не існувало. Немовлят укладали на сон прямо на матраці, або формували невеличке підвищення з рушника. Для дітей старшого віку шили маленькі наволочки і наповнювали їх пухом із загальної перини. Наші бабусі розуміли, що спати дитині на високій, об'ємної подушці, не можна, тому виходили з положення як могли. Згодом, текстильна промисловість надолужила це упущення, почала виробляти зменшені копії дорослих виробів, а з розвитком технологій, появою штучних наповнювачів, виділили дитячі подушки в окрему категорію.
Дієво, фізиологічні потреби та анатомічні особливості дітей, які мають відмінності від батьків, тому вони повинні спати на спеціальних дитячих думках. Чим вони відрізняються від дорослих подушок?
- Розміри. Зручна дитяча думка невисока, відповідає ширині ліжка, має однорідний, гіпоалергенний, в міру м'який наповнювач. Ідеальними варіантами є натуральний латекс, або штучний холлофайбер
- Формою. Забезпечити комфортний, здоровий сон дитини може бути створений у вигляді невеликого прямокутника. Для малят до 3-х років використовують думки незвичайних форм, з поглибленням і підтримкою валиків по боках.
- Призначенням. Якщо у вас є більша частина призначених для розвантаження шийних поворотів, розрахована на дітей, а також на допомогу і розвиток порожнини згідно з фізіологічними нормами.
Підводячи підсумок, можемо сказати, що для дорослого подушка є важливим елементом сну і відпочинку, без якого неможливо повністю розслабитися, а для дитини — швидше додатковим предметом, що працює на випередження. Дитяча подушка приносить більше користі в майбутньому, ніж комфорту тут і зараз, адже її призначення — це правильне формування зростаючого хребта.
Чим керуватися при виборі подушки для сну?
Щоб обрати зручну подушку для дорослого, яка збереже здоров'я шийного відділу, потрібно врахувати такі фактори.
- Індивідуальні фізіологічні особливості. Зростання, вік, ширина плечей, мають значення при підборі думки. Так, чим ширше плечі, тим об'ємніше, вище, потрібна подушка (наприклад, для зрілих, великих чоловіків 14-17 см. У висоту). Для вузькоплечих дівчат, жінок, підлітків, оптимальна висота виробу 7-10 см; для дітей 5-9 см.
- Переважна поза для сну. Улюблене положення уві сні також грає роль при виборі подушки. Тим хто любить спати на спині, рекомендується в міру жорстка думка середньої висоти. Для комфортного сну на животі потрібно використовувати м'яку, плоску подушку, а любителям відпочивати на боці — анатомічний виріб з заглибленнями і підвищеннями у відповідних місцях.
- Наявність проблем зі здоров'ям. Якщо вже є проблеми з хребтом, шийним відділом, періодично виникають головні болі, краще віддати перевагу ортопедичній думці. Вона забезпечить правильне положення голови під час сну, зменшить неприємні відчуття в м'язах, а значить скоротить частоту виникнення неприємних симптомів.
Сподіваємося, викладений матеріал був вам корисний, допоміг розібратися в різновидах подушок. З огляду на описані рекомендації, ви зможете легко і швидко обрати дитячу або дорослу думку, яка буде надійною опорою для здорового сну. А щоб забезпечити розслаблення і комфорт всьому тілу, заходьте на Zlatamebel.ua за ідеальним матрацом.
М'які ліжка від Zlatamebel
Коментарі
матеріали
или рассрочка