Повноцінний відпочинок в сучасному, урбаністичному світі, є запорукою продуктивної роботи. Кожен третій міський житель хоч раз за своє життя стикався з перевтомою, нервовим виснаженням на тлі недосипу, що негативно позначалося на здоров'ї і якості життя. Хоча попередити такі наслідки досить просто, потрібно кожен день висипатися. Цей процес для багатьох здається недосяжним, в силу плаваючого графіка, пізнього відходу до сну, або навіть банальної незручності спального місця. Саме про нього, як важливої складової здорового сну, ми сьогодні поговоримо. Як вибрати ліжко своєї мрії? Щоб ввечері, замість сидіння перед екранами, хотілося якомога швидше опинитися в її обіймах, зануритися в благодатний сон? У даній статті розберемо сучасні види ліжок, а також розповімо про нюанси підбору, пов'язаних з дизайном спальні.
Види ліжок
На сьогоднішній день є десятки різновидів ліжок, що одночасно ускладнює і спрощує вибір. Простим він стає для тих, хто чітко знає що хоче, і методично шукає "свій" варіант. Складнощі, відповідно, виникають при розмитих уявленнях про ідеальне ложе. Щоб вибрати відповідний варіант потрібно проявити Неабияку аналітичні здібності: вивчити і систематизувати зразки, визначити їх переваги і недоліки, зіставити отриману інформацію зі своїми потребами, і нарешті, прийняти рішення. Не кожна людина знаходить час на аналіз меблевого ринку, тому ми вирішили взяти цю роботу на себе, надати вам вже систематизовану інформацію.
Отже, розмір ліжка і його різновиди:
- односпальне (розрахована для комфортного сну однієї людини, має стандартну довжину 2 метри, ширину від 80 до 100 см., в залежності від моделі);
- півтораспальне (може бути використана як одним, так і двома людьми, її ще називають економ варіантом для молодих сімей, при стандартній довжині має ширину від 120 до 140 см.);
- двоспальне (розрахована для сімейних пар, має довжину 2 метри, ширина може варіюватися від 160 до 200 см, в залежності від моделі).
Види ліжок по типу конструкції:
- цільне (являє собою монолітну споруду, без рухомих деталей. Основа, найчастіше ламелі, викладені в два ряди);
- доповнене системою зберігання (оскільки сімейне ложе займає багато місця, конструктори намагаються вичавити з нього максимум функціоналу. Ліжка з системою зберігання спорудили 2 видів: з підіймальним механізмом і з вбудованими, висувними ящиками. Перший варіант передбачає величезну нішу прямо під матрацом, другий — короби на коліщатках або доводчиках по периметру);
- ліжко-горище (цікава, що кріпиться конструкція, що припускає розміщення спального місця на висоті. Таким чином звільняється простір внизу, що особливо актуально для маленької спальні);
- ліжко-трансформер (незвичайна модель, здатна трансформуватися зі спального ложе в шафу, диван, або маскуватися під стіну. На відміну від того ж дивана, вона являє собою монолітний каркас, без стиків, який за допомогою вдосконаленої підіймальної системи переходить з горизонтального, в повністю вертикальне положення).
*Модель на фото не є моделлю Zlatamebel і представлена в якості приклада
Форми ліжок для спальні
Дизайн спальних меблів не відстає від конструкторських нововведень. Форма, матеріали, аксесуари, вражають різноманітністю, і також припускають систематизацію.
- Прямокутник. Така форма є класичною для спальні, може бути встановлена в різних за габаритами приміщеннях.
- Квадрат. Ця форма — перевага ліжок кінг сайз, їх роблять настільки величезними, що комфортно розміститися може сім'я з трьох осіб. Але вимагають вони такого ж великого простору спальні, бажано з правильними пропорціями.
- Коло. До цього виду відносять як істинно круглі, так і овальні, і багатокутні ложі. Вони відрізняються оригінальним зовнішнім виглядом, відсутністю травмонебезпечних елементів Також вимагають не маленьких габаритів кімнати.
На додаток до основної форми, спальні меблі може бути оснащена:
- узголів'ям (різновидів маса: високе, низьке, широке, текстильне, дерев'яне, різьблене, розписне і т.д. Це саме той елемент ліжка, якій зможе підтримати стильовий напрям кімнати);
- узніжжям (планка у ніг зазвичай має лаконічний дизайн, і додає меблям закінчений образ. Але якщо подружжя істотно відрізняються по зростанню, краще звернути увагу на моделі не обмежені узніжжям);
- балдахіном (такий елемент кріпиться на спеціальну підтримуючу систему, що передбачає досить високі стелі і розмір приміщення. Але зайнятий об'єм повністю компенсується красою, затишком ложе, створюваним ефектом безпеки).
Як підібрати ліжко в залежності від інтер'єру спальні
Підкреслити вибраний інтер'єр спальні за допомогою ліжка можна і потрібно. Залежно від напрямку, воно може стати логічною частиною кімнати, надаючи ефект закінченого, затишного простору, або перетворитися на своєрідну родзинку, навколо якої буде створюватися концепт приміщення. Чим керуватися при виборі, розповімо далі.
Стандартні, прямокутні моделі, доречні практично в будь-яких за площею спальнях. У поєднанні з дзеркалами, розташованими в головах, простір буде виглядати ширше, а габарити ліжка не настільки об'ємними. Слід мати на увазі, що маленьку кімнату краще обладнати моделлю без узніжжя, з невисоким узголів'ям.
Етнічні мотиви, прекрасно підтримає масивне, дерев'яне ліжко, повної комплектації. Воно не повинно бути фарбованим, тільки натуральна, тепла колірна гамма. Узголів'я може бути прикрашене за бажанням: різьбленням з геометричними малюнками, красивим плетінням з ротанга, або цілісним, гладким масивом, з природним малюнком.
Мінімалістичний стиль, як на фото, доповнить така ж лаконічні меблі. Це може ложе подіум, або монолітне ліжко без декору і спинок. Найчастіше подібні зразки не мають додаткового функціонала, а підстава стоїть на міцних, але простих за формою ніжках.
Напрямок арт-деко сприймає нестандартні варіанти спальних меблів. Наприклад, витончене, коване ложе, або овальне спальне місце з химерним, м'яким узголів'ям, розміщене в квартирі-студії. Подібну атмосферу створюють навколо себе творчі люди, богема, відповідно, прихильникам функціоналу і практичності така спальня буде чужа.
Футуристичний стиль навпаки, відходить від будь-яких надмірностей в меблів і декорі, керується правилами ергономіки при облаштуванні кімнати. У таку сучасну спальню добре встане ліжко-подіум без спинок, вмонтований в нішу спальне місце, лаконічне ложе із суворим дотриманням геометрії і вбудованою системою зберігання.
Квадратна мебель відмінно доповнить популярний нині скандинавський стиль, і схожі напрямки, що підкреслюють простоту, строгість ліній, комфорт. Наприклад, лофт, може мати таку ж ліжко, як і скандинавський стиль: велику, стилізовану під необроблену деревину, і навіть стоїть на постаменті з палет.
Підводячи підсумок, можемо сказати, що асортимент меблевих салонів дозволяє втілити найцікавіші ідеї оформлення спальні, головне — визначитися з напрямком і методично рухатися до його втілення, а zlatamebel.ua із задоволенням надасть вам зразки якісних ліжок для ідеальної спальні.