Якщо ви прихильник раціонального використання простору, то не пройдете мимо ліжка з висувними ящиками. Це прекрасний варіант для розвантаження спальні від зайвих меблів, адже акуратні викочувальні короби легко замінюють громіздкий комод. Вони економлять простір і роблять зберігання непомітним, що позитивно впливає на загальну концепцію спальні, як місця відпочинку і розслаблення. Також, розташовуючись під спальним місцем, вони підносять його, оберігаючи господарів від протягів. Ще одна важлива перевага — різноманітність форм, розмірів ліжок з ящиками. Такі моделі випускають для дітей і дорослих, односпальні та повнорозмірні. Конструкція і дизайн коробів можуть бути підібрані під індивідуальні потреби: розміщення по периметру ложа, на одній або двох сторонах, в один або два ряди. Однакові, різні, великі, маленькі — це все про висувних ящиках, які вибираються відповідно до Ваших вподобань.Також вони можуть бути приховані за відкидною панеллю, або навпаки, стати частиною інтер'єру, вносячи в нього певні стильові елементи. Це ціла система зберігання під ліжком, яка не вимагає додаткового місця для розміщення, але в той же час є зручною, практичною, красивою складової, для спальні сучасної людини. У даній статті хочемо розповісти про особливості складання таких меблів і поділитися детальною інструкцією.
Як зібрати ліжко з ящиками: покрокова інструкція зі схемами
Збірка ліжка з висувними деталями вимагає первинного огляду конструкції, адже від розміру коробів, їх кількості, буде залежати виїжджаючий механізм: напрямні або коліщатка. Перший варіант вважається більш зручним, сучасним, чи не завдає якоїсь шкоди підлогового покриття. Зате другий варіант здатний витримувати великі навантаження, використовується, переважно, для великих місць зберігання, розташованих на всю ширину ліжка.
Визначивши тип висувної системи, можна приступати до складання меблів. На нашій схемі найбільш поширений варіант — двоспальне ліжко з 2 ящиками по обидва боки. Для початку необхідно:
- Зібрати каркас ліжка, закріпити внутрішні планки, які виконують роль підстави та поділу на секції.
- Провести монтаж узголів'я до готової підстави.
- Прикрутити планку. (Правильно зібраний виріб, на даному етапі буде стійко стояти на підлозі, мати 4 секції, що чітко проглядаються для майбутніх ящиків, розташованих по довжині ліжка).
- Виконати монтаж направляючих з боків підстави (тип висувною системи вибирається за бажанням: кульковий, роликовий, з доводчиком або фіксатором).
- Збірка ящиків і прикріплення другої частини висувної системи. Для початку необхідно зібрати дно і сторони в єдиний короб, після чого, змонтувати направляючі. Також буде потрібно установка фасаду ящиків (якщо він передбачений дизайном моделі). У деяких цей етап викликає труднощі, адже звичайні кріпильні елементи тут неприйнятні. Досвідчені майстри радять використовувати для монтажу лицьової частини рідкі цвяхи. Вони зручні, не псують зовнішній вигляд, але вимагають часу для висихання.
- Установка коробів у внутрішні напрямні підстави ліжка, перевірка їх роботи.
- Монтаж підстави під матрац. Вона може мати вигляд єдиного дерев'яного щита, або ламелей з ортопедичним ефектом. Кожен варіант має свої нюансами, про які виробник обов'язково згадає.
Ліжко з ящиками готове. Дана схема демонструє правильно зібраний виріб, з відсутнім матрацом. Кожен короб займає свою секцію, при цьому не має зазорів, не стикається з покриттям підлоги при русі.
Труднощі при складанні ліжка з ящиками
Питання: "як зібрати?", Детально висвітлено в попередньому пункті, а зараз пропонуємо проаналізувати труднощі, з якими може зіткнутися новачок, самостійно займаючись складанням ліжка з ящиками.
Конструкція даних меблів не викликає яких-небудь складнощів, вони можуть виникнути при відсутності розмітки на дерев'яних деталях, або її неправильному нанесенні. Без досвіду подібних робіт, визначити місце кріплення складно, і щоб не зіпсувати дерево, бажано все-таки викликати майстра, який завдасть правильну розмітку.
Другим складним моментом є кріплення напрямних. Оскільки механізм розташовується на двох різних елементах (корпусі меблів і ящиках) важливо провести точні виміри, монтаж. Відхилення в кілька міліметрів може порушити роботу пристрою, внаслідок чого, короб при русі буде заїдати, або взагалі не зможе їздити. У цій ситуації доведеться демонтувати систему, і встановлювати її заново, з урахуванням попередніх помилок у вимірах.
Ще одна трудність може виникнути на завершальному етапі робіт, з монтуванням передніх фасадів. Їх важливо розмістити рівно, естетично красиво, без видимих кріпильних елементів, адже це "обличчя" ліжка, яке формує загальний стиль спальні. Для таких робіт бажано використовувати рідкі цвяхи, які надійно закріплять панель, і залишаться невидимими.
Сподіваємося, що докладна інструкція та поради, наведені в цій статті, дозволять швидко і якісно зібрати ліжко у себе вдома, користуватися ним з задоволенням. А подивитися інші моделі і способи їх складання можна на zlatamebel.ua.