Мати в якості спального місця ліжко — чудовий привілей, доступний не кожному малогабаритній квартирі. Але все ж виділивши місце для здорового відпочинку, багато сімей стикаються з неможливістю розміщення шафи, адже ложі велика і займає значну частину вільного простору. Щоб вирішити проблему зберігання речей у маленькій спальні можна використовувати ергономічну ліжко з підйомним механізмом. Вона виконує відразу кілька функцій: комфортне, ортопедично правильне спальне місце, а також місткий короб для постільних приналежностей, розташований знизу і нічим не докучливий господарям. Можливо зібрати таку ліжко самостійно або потрібна допомога кваліфікованих робітників? У даній статті ми відповімо на ваші запитання та надамо детальну інструкцію по збірці.
Ліжка представлені в статті від Zlatamebel
Детальна схема по збірці ліжка з підйомним механізмом
Бажане ліжко придбане. Як його зібрати? По суті, спальне місце з підйомником складається, як і звичайне ложе, тільки додаються деталі, у вигляді газліфта або пружинного механізму.
Перший етап передбачає складання короби ліжка. З'єднуються між собою обкладаючі панелі, кріпиться центральна перекладина, на яку укладаються для подальшого закріплення листи ДСП, МДФ або дерев'яні щити (матеріал дна укомплектовується в залежності від моделі меблів і її ціни). Далі приєднують узголів'я, а готовий короб закривають знімним чохлом, найчастіше м'яким (але знову-таки, все залежить від обраної моделі, деякі бюджетні варіанти не комплектуються таким чохлом).
На другому етапі відбувається встановлення підйомного механізму. Дуже важливо зробити це правильно, адже неточності в розміщенні, помилка у визначенні сторін, здатні порушити роботу підйомника, зламати механізм. Досвідчені майстри рекомендують замовляти вже зібране підіймальний пристрій, що потрібно по черзі прикріпити до нижнього корпусу. При цьому, першим монтується безпосередньо механізм підйому, а на нього встановлюються газові амортизатори.
Третій етап складається з збірки верхній частині ліжка, найчастіше — це ортопедична підстава на ламелях. Їх забивають у спеціальні тримачі молотком. Це займає чимало часу, адже кожну ламель необхідно закріпити з двох сторін, а їх на односпальне ліжко припадає не менше 15 штук, на двоспальне - в два рази більше.
Четвертий етап передбачає з'єднання верхньої основи з підйомним механізмом. Черговість та ж: спочатку верх ліжка прикручується гвинтами до підйомника, а потім до нього кріпиться газовий амортизатор. При цьому, всі роботи виконуються з піднятою основою і відкинутим механізмом.
Основний процес завершено. При необхідності, деякі деталі докручуються, встановлюються ніжки (якщо вони передбачені комплектацією), відбувається випробування механізму, його змазування для безшумної роботи.
Можливо зібрати ліжко самому або краще скористатися допомогою фахівців
Зібрати підйомне ліжко можливо самостійно, це не є надзавданням тільки для присвячених. Зазвичай, до кожної одиниці меблів додається інструкція від виробника, що має всі необхідні вказівки щодо правильного монтажу. Звичайно, будь-який консультант запропонує допомогу професійних майстрів, це його прямий обов'язок. Але ви маєте право відмовитися від послуги, провести збірку самому. Тут є кілька важливих моментів, про які варто згадати:
- будь-які пошкодження, що виникли в процесі самостійної установки не є гарантійними;
- час, витрачений на самостійну збірку меблів, ніким не компенсуються;
- вийшов з ладу підйомник, під час якого ще не скінчився гарантійного терміну не компенсується безкоштовно, якщо буде доведено, що поломкою послужив неправильний самостійний монтаж.
В той самий час, доплативши на послугу професійної збірки, ви економите час, і забезпечите себе від не гарантійних поломок.
Які можуть виникнути труднощі в процесі складання підйомної ліжка
Для досвідчених майстрів така меблі не передбачає ніяких труднощів, їм зібрати, розібрати ліжко — це годину часу. Новачкам же доведеться повозитися трохи довше, щоб привести ложе і підйомний механізм в робочий стан. Основні труднощі, з якими може зіткнутися людина, перший раз взявся за складання спального місця, наведені нижче:
- Наявність в конструкції технологічно глухих отворів, які необхідно просвердлити. Найчастіше вони зустрічаються в спинці головах. Недосвідчена людина буде здивований, як же її прикріпити до короба. Відповідь проста — їх необхідно досверлити і з'єднати гвинтами.
- Збірка і установка газліфта. Процес технологічно складний, що вимагає акуратності і симетрії при розміщенні. Описати його важко, наочніше буде переглянути навчальне відео.
- Відсутність розмітки на дерев'яному каркасі, або її неправильне нанесення. Це найнеприємніші труднощі, адже самостійно її не подолаєш. Можна звернутися за роз'ясненням до виробника або викликати мебляра, який з висоти свого досвіду підкаже правильний варіант.
Тепер у вас є покрокова інструкція для установки підйомного ліжка, і питання: "як зібрати?" більше не виглядає таким страшним. При належних зусиллях і терпінні, цей процес виконаємо для будь-якої людини, а вибрати відповідну модель можна на zlatamebel.ua.