Декор маленької вітальні або спальні несе в собі кілька завдань візуально збільшити кімнату, облаштувати її максимально функціональними речами. Тут важливий кожен квадратний сантиметр. Пишний і химерний декор буде занадто захаращувати простір, тому краще віддати перевагу класичному або сучасному стилю інтер'єру з лаконічним і функціональним декором.
Щоб зробити затишним і просторим невеликий простір, потрібно підібрати правильне колірне оформлення інтер'єру і грамотно прикрасити приміщення.
Декоруємо меблі, вікна і стіни
Центральне місце в будь-якому приміщенні займає диван, окремо або разом з пуфами і кріслами. Прикрасити цю меблі можна подушками, чохлами або накидками. Подушки підбирайте більш світлих або темних тонів, ніж меблі. Кольори можуть бути яскравими і контрастними і виступати в якості акценту в дизайні кімнати. На класичній софі розташовуйте подушки симетрично, від в темних по центру до світлих по краях.
Чохол для дивана або крісла збереже меблі нової і прикрасить її під стать будь-якого стилю дизайну накидку можна пошити для інтер'єру в класичному, скандинавському і інших стилях. Це економний і простий спосіб кардинально оновити обстановку в офісі або вітальні.
Якщо подушки різних кольорів і тканин і не вписуються в єдиний стиль, одягніть їх в плетені або виготовлені з тканини наволочки одного відтінку з колірними акцентами в кімнаті. На подушках або пледі можуть бути яскраві візерунки і орнаменти, але пам'ятайте, що вони привертають найбільше уваги.
Прикрасити вікна невеликого приміщення краще всього фіранками з легких напівпрозорих тканин світлих відтінків — вони надають глибину віконного отвору, добре пропускають сонячне світло і зорово збільшують приміщення. Менше всього простору займають жалюзі натуральних тканин затишних теплих тонів.
Уникайте великої кількості сувенірів, ваз і статуеток. На стінах можна розмістити невеликі картини. Оригінальний варіант плоскі настінні скриньки для дрібниць, з картиною або дзеркалом на кришці.
Для декору маленької кімнати використовуйте корисні прикраси, наприклад:
- настінна полиця для вина;
- дерев'яний диванний підлокітник;
- знімні і підвісні кишені для дрібниць;
- квіткові вазони;
- пуф-коробка для взуття.
Колірне оформлення і освітлення маленької кімнати
Для невеликого приміщення важливо правильне освітлення. Оптимально «розсовує» простір м'яке світло з безлічі джерел ламп в стелі, на полицях і стінах. Поверхня стелі повинна бути світліше стін і відбивати світло.
Щоб збільшити візуально невеликий простір, його оформляють у одній колірній гамі. Не використовуйте тонові контрасти, крім нейтральних сполучень відтінків коричневого, бежевого та сірого — вони надають затишок приміщенню, не привертають багато уваги і залишають простір для розміщення колірних акцентів.
Кімнату площею менше ніж 10 квадратних метрів, який часто буває кухня, краще всього оформляти у монохромній гамі світлих тонів, з акцентами в вигляді яскравих декоративних аксесуарів.
Невеликий простір візуально розширюють світлі відтінки. Шпалери для невеликого простору вибирайте з нескладної текстурою і дрібним, непомітним візерунком або орнаментом.
Холодні і світлі відтінки стін візуально видаляють їх і розширюють простір. Пофарбувати стіни можна також життєрадісний і річний світло-жовтий або ніжний світло-рожевий відтінок. Цікавим рішенням буде пофарбувати стіни в різні відтінки одного кольору.
Найоптимальніші кольори для оформлення стін:
- персиковий;
- блакитний;
- бежевий;
- зелений;
- синій.