Турботливі батьки в першу чергу думають про здоров'я та комфорт їх чада. У віці 3-4 років дитині знадобиться нове ліжко, яка буде відповідати віковим вимогам. Але в цьому випадку виникає питання про те, що краще вибрати - диван або ліжко.
Кожен з цих видів меблів має свої позитивні і негативні сторони. У цій статті ми поговоримо саме про диван. Ви дізнаєтеся про те, яка існує класифікація дитячих диванів, ознайомитеся з їх розмірами і механізмом розкладки.
Диван або ліжко
Більшість фахівців прийшли до висновку, що дитяча ортопедичне ліжко є кращим вибором, забезпечує здоровий сон дитини. Спеціальний каркас і ортопедичний матрац сприяють формуванню правильної постави. До інших позитивних сторонах ліжка відносять:
- комфорт — надає зручне спальне місце, часто комфортніше, ніж у дивана;
- надійність — не варто хвилюватися за роботу механізму трансформації, оскільки він просто відсутній;
- естетика — ліжко буде добре виглядати в дитячій кімнаті.
Головним недоліком цього предмета меблів є висока ймовірність травми під час ігор. Ліжка високої якості виготовляються з дерев'яного масиву, що з часом може привести до утворення тріщин, відколів і скалок. Також, негативною рисою такого виробу є те, що його неможливо розмістити в кімнаті невеликих розмірів.
Дитячий диван -розкладачка є відмінною альтернативою ліжка. Купуючи виріб, Ви зможете не тільки заощадити простір, але і обзавестися функціональною річчю. Диванні подушки можна використовувати в якості бар'єрів, що запобігають падіння. Ортопедичні каркаси, присутні у багатьох моделей, нічим не гірше, ніж ті, що присутні в ліжках.
На сучасному ринку можна знайти велику кількість різних моделей розкладних дитячих диванів. Всі вони різні, але тим не менш володіють загальними позитивними сторонами:
- велика кількість різних виробів — прямі або кутові, з механізмом книжка або акордеон — кожен знайде собі модель до душі;
- універсальність — на дивані можна грати вдень і віддаватися нічному відпочинку вночі;
- економія простору — ідеально підійде для витягнутих кімнат, а також для приміщень з малою площею;
- функціональність — багато вироби володіють додатковими висувними ящиками, в яких можна зберігати постільну білизну та іграшки.
У таких виробів також є недоліки. До них відносять:
- немає можливості замінити матрац;
- обмеження по масі — при великій вазі дитини виріб швидко зношується;
- часто зустрічаються вироби, що володіють низькими ортопедичними характеристиками;
- існують досить незручні механізми трансформації, тому його потрібно вибирати ретельно.
Різновиди моделей
Завдяки великому вибору м'яких меблів для дітей, батьки зможуть підібрати вдалий варіант, який підійде їх дитині. Те, наскільки практичною буде та чи інша модель, залежить від її конструктивних особливостей. Спробуємо в цьому розібратися.
Дитячі дивани класифікуються по такому ж вигляді, як і меблі для дорослих. У більшості випадків, батьки набувають такі моделі:
- диван-акордеон — завдяки легкості механізму трансформації, диван перетворюється на спальне місце;
- диван з бортиком — захищає дитину від падінь, бортик можна нарощувати;
- розкладний міні-диван — має невеликі розміри, спальне місце розташоване на низькому рівні від підлоги;
- механізм викочування — якщо Ваша дитина дуже активний, то це найкращий для нього варіант, потрібно бути уважними при виборі коліщаток — вони повинні бути гумовими, щоб не подряпати підлогу.
За способом розкладання
основним при виборі таких меблів є механізм трансформації. Він буває таких видів:
- Розкладачка. Нагадує розгортається свисток. Існує кілька видів розкладачок: французька, американська та італійська.
- Диван-книжка. Працює цей механізм таким чином: потрібно підняти сидіння до клацання, а потім опустити його.Таким же способом можна скласти виріб. Негативною рисою цього механізму є те, що його доведеться постійно посувались до стіни.
- Єврокнижка. Це один із найпростіших механізмів, з яким під силу справиться навіть дитині. Потрібно всього лише потягнути на себе сидіння, а потім опустити спинку. Володіє вбудованими ящиками для білизни.
- Пантограф. Модифікований варіант єврокнижки. Оснащений роликами, що спрощує перетворення дивана в ліжко.
- Клік-кляк. Покращений варіант дивана-книжки. Має три положення — лежачи, сидячи і напівсидячи. Бічні частини можна використовувати в якості підлокітників і підголівників.
- Викочування диван. Механізм працює за принципом телескопа. Необхідно потягнути сидіння на себе, а спинка вирівняється в єдину з диваном площину.
- Акордеон. Дуже компактний виріб. має просту конструкцію. Спальне місце складається з трьох частин. Одна з них утворюється з спинки, а дві інші — з сидіння. При розкладці не потрібно рухати диван, тому він зручний для кімнат з невеликими площами.
- Пума. Диван розкладається таким чином: потрібно висунути передню частину і встановити її на спеціальну опору. Звільнений простір займе друга частина. Використовувати такий виріб можна кожен день без нанесення йому шкоди.
- Дельфін. Потрібно висунути спеціальний блок, який розташований під сидінням. А потім потягнути на себе другу частину виробу.
Для дівчаток і хлопчиків
Вибираючи виріб для своєї дитини, також необхідно враховує його стать. Дитячі дивани для хлопчиків і дівчаток мають великі відмінності за своїм зовнішнім виглядом.
Вироби для дівчаток найчастіше володіють такими рисами:
- моделі виконуються в більш ніжних кольорах, в основному рожевих, бузкових і помаранчевих;
- форма може бути у вигляді карети, балдахіна або будиночка;
- розкладний механізм дуже простий в експлуатації;
- вироби доповнюються різними прикрасами, включаючи стрази і волани.
Дивани для хлопчиків теж мають свої відмінності:
- кольори найчастіше вибирають синій, червоний і зелений;
- за формою такі ліжка нагадують паровозики, гоночні машини, піратські кораблі;
- всі матеріали виготовлення володіють особливою міцністю, оскільки у хлопчиків вони швидше зношуються;
- ліжка часто доповнені різними зображеннями мультяшних персонажів і кадрів з коміксів.
За розміром
На сучасному ринку можна знайти три типи дитячих диванів-ліжок, що відрізняються за розміром. Кожен з них відрізняється по-своєму:
- міні — такі дивани мають функціональні якості великих моделей, відмінності в них можна знайти тільки в розмірах. Позитивними рисами є те, що такі виріб легко транспортувати, а також вони будуть розміщені в кімнату будь-яких розмірів;
- дитячі — такі меблі виготовляють для дітей 3-10 років. Розміри можуть варіюватися від 1 до 2 метрів. Найоптимальнішою вважається довжина 1,7 метра;
- підліткові — підлітки досить швидко ростуть, тому довжина такого виробу частіше буває більше 2-х метрів. Популярними вважаються дивани, мають нарощувати секції.
Ціна на вироби залежить від матеріалів виготовлення, а також механізму трансформації.
Як вибрати дитячий диван
Зовнішній вигляд
- Дизайн. Дизайн виробу повинен залежати від загального стилю дитячої кімнати. Для приміщення, виконаного в пастельних тонах, підійдуть яскраві вироби з цікавим принтом. І, навпаки, для кімнати з барвистими шпалерами слід вибирати меблі спокійніше. У ранньому віці дітям подобаються мультяшні герої і принцеси, тому варто пошукати дивани з їх зображеннями.
- Колір. Не варто купувати в дитячу дуже світлий однотонний диван, інакше оббивку доведеться міняти кожен рік.
- Матеріал. Варто відмовитися від оббивки, виконаної в шкірі або шкірзамі. У холодну пору вона не приємна до тіла, та й до того ж шкіра не любить подряпин. Також слід забути про повністю синтетичні оббивки, адже вона може викликати алергію. Повністю натуральні матеріали не є зносостійкими. Краще вибирати змішані варіанти, такі як флок, велюр або жаккард. Їх виготовляють із суміші натуральних і штучних волокон. Вони відрізняються своєю міцністю, та й ціна не буде кусатися.
Розмір дивана
Для визначення розміру, диван оцінюють в розкладеному вигляді. Стандартне спальне місце для дітей від 0 до 3 років має бути 120х60 або 120х65, від 3 до 5 років - 140х70, від 5 років і старше - 80х190 або 90х200.
В зібраному вигляді виріб може мати будь-який розмір, головне, щоб воно вписувалося в площу кімнати.
Внутрішні складові
- Основа. Обов'язково дізнавайтеся в інструкції максимальна вага для використання меблів. Основа може бути виготовлена з металу, натурального дерева, ДСП або МДФ. Для дитини підійдуть міцні матеріали.
- Механізм трансформації. Механізм повинен бути міцним, надійним і легким у використанні. Дитина повинна сама вміти його розкладати і складати. Краще всього підійдуть єврокнижка, дельфін і механізм викочування.
- Наповнювач. Забудьте про дешевий поролон — він дуже ненадійний і швидко просяде. Краще вибирати ППУ або латекс. Також існують моделі, що мають пружинними блоками. Вони підійдуть для дітей старше 5 років.
Тепер Ви знаєте всю інформацію про дитячих розкладних диванах і зможете вибрати відповідну модель. Якщо не знаєте, де шукати, то загляньте на Zlatamebel.ua - там Ви знайдете широкий спектр моделей за доступну ціну.