Механізми трансформації диванів
Як часто ми починаємо зміну інтер'єру з купівлею м'яких меблів і модульних шаф? Ймовірно, не частіше, ніж переїжджаємо з квартири в квартиру, а швидше за все, ще рідше. Тому всім хочеться купити такі дивани і крісла, щоб їх оббивка, наповнювач, механізми служили довго і якісно. Чи існують строки експлуатації висувних механізмів у різних моделях? Спробуємо розібратися в цьому важливому питанні.
Основні типи механізмів: книжка
Існує велика кількість пристроїв, що забезпечують плавну і чітку роботу диванів. Розкладні моделі воліють найчастіше і цьому є резон. Вони дуже прості в застосуванні і зручні в трансформації, будучи найпростішим механізмом. Найбільш відомий — диван-книжка, який швидко розкладається вперед, відкидаючи спинку назад. Трансформація досить ефективна для частого застосування і, що важливо, надійна. Однак єдина незручність полягає в тому, що вам доведеться щодня пересувати його далі від стіни або залишати достатньо місця в запасі.
Більш надійним і довговічним механізмом вважається єврокнижка, яка може встановлюватися безпосередньо до стіни, а значить менше піддаватися зайвим руху. Вибравши його, ви можете бути впевнені, що отримали в користування найбільш міцний інструмент для частої трансформації — адже по суті, в ньому просто нема чому ламатися. Єдиний мінус — можливе пошкодження підлоги, оскільки доведеться часто катати висувну частину. Але є маса способів убезпечити ваше підлогове покриття, поміж одного з них — гумові коліщатка. При цьому система настільки популярна, що її віддають перевагу також і в дитячих кімнатах.
Тоді як звичайна книжка клік-клак зажадає додаткового місця у стіни. Тому найкраще він виглядає у вітальні і центральній залі, розбираючись у рідкісних випадках при ночівлі гостей. Як правило, цього буває цілком достатньо, щоб отримати при необхідності хороший аналог ліжка, але для частої трансформації він дуже масивний.
Розкладачка
Диван-розкладачка має власні складаємі ніжки під кожною складовою частиною і безліч схожих механізмів, таких як седафлекс, американська розкладачка, седаліфт. Диван-розкладачку варто вибирати з можливостями вашої площі. Для просторого житла перпендикулярні стіні конструкції не особливо завадять, але в маленькій кімнаті просто не вмістяться. До того ж, цей варіант ідеальний для нечастого застосування в порівнянні з тією ж еврокнижкой, але якщо звикнути, він також сподобається своїм широким спальним місцем.
Дельфін
Дуже гарні відгуки за термінами експлуатації моделі Дельфін. Вони найчастіше використовуються у кутових диванах, при цьому основна частина залишається на місці, формуючи з сидіння одну половину спального місця. Друга висувається знизу з внутрішнього блоку шляхом нескладних маніпуляцій. У результаті виходить рівна, велике спальне місце, так само легко забирається назад. Важливим плюсом є невисока ціна механізму при його достатній міцності і надійності. Але варто особливу увагу приділити якості дерев'яної підстави, тому що від нього буде в першу чергу залежати тривалість експлуатації.
Викатні пристрої
В викатних моделях основа для трансформації дуже міцна і надійна. Цей варіант досить легко розбирається, його часто воліють для щоденного користування. Диван компактний в складеному стані і має найбільш просторе місце в розкладеному. Єдиний мінус — низьке ложе, але натомість ви отримуєте рівніше місце і ящики для постільної білизни.
Ще одна досить міцна технологія — так званий акордеон, де розкладаються елементи зосереджені в спинці і можуть легко перетворитися на рівну поверхню. Його механізми міцні і прості в застосуванні: сидіння висувається за принципом гармошки, але вимагає достатньої величини місця.
Розбираючись в кутових моделях або прямих диванів, ви зможете визначитись у необхідності того чи іншого механізму в залежності від потреб, частоти використання, габаритів вашої кімнати. Всі деталі розраховані на коректне використання, тому ваші дії повинні бути акуратними і точними.