Журнальний столик біля дивана чи крісла може бути як центральним елементом декору приміщення, так і допоміжним доповненням до м'яких меблів. Раніше на столику лежали газети і журнали, а сам він знаходився в особистому кабінеті або кімнаті відпочинку. До нашого часу цей предмет меблів перекочував в вітальню і зайняв там центральне місце, ставши окрасою і зручною площиною для чашок з чаєм, пультів і смартфонів.
Столик можна використовувати як обідній або ігровий, коли вас відвідують гості, і навіть як тумбу для лампи, таблеток, книг, журналів і настільного годинника. Зовнішній вигляд журнального столика підбирають до інших важливих елементів інтер'єру — диванів або крісел. Оскільки м'які меблі задає тон обстановці приміщення, варто визначити стиль вашого дивана і орієнтуватися на нього при виборі столика.
За якими критеріями потрібно вибирати столик?
Якщо диван або крісло виконані в сучасному або строгому діловому стилі, вибирайте гладкий столик з металу або скла з лаконічним дизайном. Для меблів в повсякденному або старовинному стилі підійде столик з дерева або каменю, виконаний в витонченої і декоративній манері. Класичний інтер'єр гармонійно доповнить витончений столик з елегантними ніжками і розкішною стільницею.
Зверніть увагу на приміщення, для якого вибираєте стіл — якщо воно невелике, орієнтуйтеся на складні і компактні конструкції. Для вузької і маленької вітальні не варто купувати широкий стіл, який займає весь простір. В простору квартиру можна взяти один великий або кілька маленьких столиків — другий варіант особливо зручний, якщо ви часто приймаєте гостей.
Часто журнальні столики йдуть в комплекті з диваном. Але навіть якщо ви купуєте столик окремо, підбирайте його в відповідно до характеру, стилем і розміром дивана. Для масивної презентабельної софи потрібно такий ж великий і масивний столик. До старовинних меблів пошукайте стіл з природних або комбінованих матеріалів — дерево, камінь, скло.
З чого роблять столики:
- дерево;
- камінь;
- скло;
- ламінація під різні текстури;
- пластмаса і інші штучні матеріали;
- комбінація двох і більше матеріалів.
Загальні принципи вибору журнального столика
Висота стола повинна бути зручною і знаходитися на одному рівні з сидінням дивана чи крісла. Якщо ви плануєте розташувати столик збоку від меблів, стільниця повинна бути вище підлокітника крісла або дивана. Виняток столики для різних церемоній, які потребують сидіння або полулежання на підлозі навколо нього.
Вирішите, чи буде чи столик центром уваги в обстановці кімнати або він повинен бути непримітним доповненням до м'якого дивана.
Вибирайте конструкцію столу з його спеціалізації буде ви просто пити за ним чай або в ньому будуть зберігатися предмети рукоділля, книги, ділові папери або інші предмети. Для першого випадку достатньо буде просторій площині стільниці для тимчасового розміщення потрібних предметів, для другого оптимальним варіантом буде стіл-трансформер з безліччю ящиків і відділень.
Якщо у вас є діти забезпечте малюків і не купуйте у будинок тендітні столи з скла. Для такої ситуації підберіть небиткий столик з екологічних і безпечних матеріалів.
Якщо збираєтеся регулярно переміщати столик, купуйте виріб на коліщатках або легку конструкцію. Якщо столик вибираєте спеціально для тримання напоїв, переконайтеся, що зовнішній вигляд його стільниці не зіпсується від пролитої рідини. Столик з шкіри для таких цілей слід накрити товстим склом для захисту і рівній поверхні.