Бажання облаштувати свій будинок з максимальним комфортом, естетикою, є однією з базових потреб людини. Однак місце проживання (мала площа квартири, невдале планування), може створити перешкоди для реалізації проектів. Сьогодні хочемо розповісти про найбільш поширену особливість багатоквартирних будинків, прямокутної кімнати. Про її витягнуту форму розбивалося чимало цікавих ідей, що послужило створенню негативного стереотипу. Але ми хочемо спростувати його, і довести, що правильна розстановка меблів може змінити витягнутий простір, зробити його затишним і красивим. А способи реалізації продемонструємо в статті.
Варіанти вдалого розміщення кутового дивана
Методом проб і помилок було доведено, що найбільш вдалими меблями для витягнутої кімнати є кутовий диван. Він здатний:
- зайняти непрактичний кут, тим самим звільнивши центр вітальні від громіздких меблів;
- візуально зрівноважити пропорції кімнати, наблизивши їх до класичного квадрату;
- розділити одне велике, прямокутний простір, на дві комфортні і автономні функціональні зони.
Така категорія м'яких меблів як кутові дивани, має на сьогодні великий асортимент, що дозволяє підібрати їх для будь-якої площі, і втілити давні мрії. Нижче пропонуємо ознайомитися з вдалими варіантами розміщення кутових меблів у вузькій кімнаті.
Варіант 1. Класичний
Кутовий диван в кутку — це класика, перевірена часом і досвідом користування. Така розстановка допомагає виграти необхідний вільний простір, не втрачаючи функціоналу. У кутку можна поставити громіздку конструкцію з повноцінним спальним місцем, і вона не буде заважати пересуванню, не створить травмонебезпечних ситуацій, а стане комфортним місцем для відпочинку, ігор, спілкування, прийому гостей. На фото поширений варіант установки: у вікна, довгою частиною до витягнутої стіни.
Варіант 2. Для поділу простору
Якщо у вас велика прямокутна кімната, що поєднує в собі кілька функціональних зон (наприклад спальня + вітальня, робоче місце + вітальня, дитяча + спальня батьків), доцільно створити відчутне розділення. Звичайно ми не пропонуємо зводити стіни, але вдала розстановка дозволить відчути індивідуальність простору. Для цього кутовий диван (до речі не обов'язково Г- подібної форми, це може бути і П-подібна модель), потрібно розмістити по центру довгої стіни. Виступаюча частина, таким чином стане роздільником, що формує з одного витягнутого простору, два квадратних. Посилити цей ефект можна додатковими елементами: комодом, етажеркою, поставленими у виступаючій частині дивана. Час, що залишився за ними місце облаштувати згідно з потребами: ліжком або робочим столом. Приклади дивіться на фото.
Варіант 3. Для корекції простору
Якщо витягнута кімната використовується тільки в якості вітальні, меблі можна розмістити посередині. Для цього підійде кутовий диван П-подібної форми, острівна модель, і навіть закруглена. Габарити меблів важливо обирати виходячи з площі вітальні. Якщо вона невелика, не використовуйте громіздкі модульні системи, краще подивитися лаконічні конструкції.
Цей прийом (установка м'яких меблів посередині кімнати), візуально зробить її квадратної, при адекватних габаритах, диван не заважатиме проходах, а вдало підібране освітлення, аксесуари (столик, банкетка) створять затишну, завершену, приємну оку обстановку.
Що ще потрібно знати про розстановку меблів в прямокутної кімнаті
Щоб вузька кімната стала по-справжньому комфортною, красивою, не створювала відчуття коридору, в який через непорозуміння втиснули меблі, слід врахувати такі моменти.
- Оформлення стін. Не бажано застосовувати темні кольори для обробки вузької кімнати, краще використовувати світлі, теплі тони, вони не будуть ще більше звужувати простір. Також дизайнери рекомендують застосовувати різну обробку для однієї довгої стіни. Наприклад, гладко забарвлені ділянки чередувати зі смужкою рельєфних шпалер, або декоративною штукатуркою. Цей прийом допоможе розділити одне приміщення на кілька функціональних зон, спростить розстановку меблів. Прийнятно фарбувати стіни в контрастні кольори: коротку з насиченим відтінком (оливковим, персиковим, кавовим), довгу — нейтрального кольору (білого, світло-сірого).
- Освітлення. Повинно бути ретельно продуманим, вигідно підкреслювати розстановку меблів. Обов'язково умова — кілька джерел світла. Наприклад, центральне освітлення для гостьової зони (де розташовується диван, кавовий столик), периферійне — для інших функціональних зон. Воно може бути реалізовано через підсвічування, торшери, плафони.
- Наповнення кімнати. Помірна кількість меблів — основа їх вдалого розташування. Відмовтеся від розміщення гірок, шаф в прямокутному просторі. Виняток — це шафа-купе на всю коротку стіну. Він наблизить кімнату до рівностороннього квадрату. Кутовий диван, в сукупності з банкеткою і телевізором на протилежній стіні, створять зону відпочинку, досить містку, щоб відмовитися від крісел. А якщо вітальня використовується ще і як дитяча, виступаюча частина дивана впорається з її відділенням.
- Аксесуари. Додати вузької вітальні затишку, підкреслити вдалу розстановку меблів, можна за допомогою текстилю. Красиві штори на вікнах, яскраві диванні подушки, додадуть комфорту, естетичності приміщенню. Пухнастий килим послужить природним розмежувачем зон, а пару яскравих акцентів (картина, ваза, або інші елементи), зроблять обстановку цільною і гармонійною.
Як підібрати кутовий диван під певний інтер'єр
Кутові моделі є універсальними зразками м'яких меблів, які здатні вписатися в будь-який інтер'єр. Їх можна використовувати для ультра сучасних стилів, і типових кімнат, без певного стильового напрямку, які переважають в безлічі квартир.
Дизайн кутових м'яких меблів різноманітний. Класичні шкіряні моделі стануть ідеальним доповненням відповідного інтер'єру. Лаконічні зразки з текстильною оббивкою гармонійно впишуться як в мінімалістичну вітальню, так і кімнату в скандинавському стилі. Моделі з еко-шкіри, що відрізняються прямими, чіткими формами, органічно доповнять вітальню напрямки хай-тек. Еклектика також не поступається своїми позиціями, і якщо у вас є кілька розрізнених предметів меблів, сміливо комбінуйте їх в одній кімнаті. Модульний кутовий диван стане ідеальним доповненням до такого ансамблю. Меблі острівного типу, органічно впишуться в лофт вітальню, стануть її головною прикрасою, а механізм трансформації забезпечить зручне спальне місце.
Що не можна робити в прямокутній кімнаті
Прямокутна кімната — все-таки непропорційне приміщення, деякі прийоми розстановки здатні остаточно спотворити її пропорції, як наслідок — зробити некомфортною для проживання. Щоб не набивати власних шишок, пропонуємо вам перелік рекомендацій, як не треба ставити меблі у вузькій кімнаті.
- Відмовтеся від симетричної розстановки, якщо не плануєте виділення функціональних зон. Цей прийом гарний для квадратних приміщень, подовженим він шкодить, витягаючи ще більше. Не використовуйте високі конструкції. Громіздкі шафи, гірки уздовж стіни, створять "ефект тамбура", але ж в ньому жити неприємно.
- Не пускайте в хід комплект меблів. Ціла серія з дивана, крісел, і інших елементів, ускладнює приміщення, виглядає так само нудно, як кімната обклеєна одним видом шпалер. Ці прийоми мають місце бути, але не в вузькому приміщенні. Його навпаки, слід урізноманітнити, оживити оригінальним декором стін, цікавим поєднанням меблів, щоб відвернути від неправильних пропорцій.
- Не захаращуйте кімнату. Велика кількість меблів, нехай навіть гармонує між собою, є неприйнятним для вузького простору. Важливо знайти ту грань, між природним балансом і безладним нагромадженням. Не піддаватися відчуттям, ніби це затишно, коли кожен просвіт заповнений. Оскільки з часом, ці предмети почнуть заважати, а перебування в кімнаті не буде доставляти задоволення.
Тепер ви знаєте способи, як поставити кутовий диван в прямокутній кімнаті, і зможете втілити оригінальні ідеї в своїй квартирі, а якісні меблі з готовністю надасть Zlatamebel
Кутові дивани від Zlatamebel для вашої кімнати
Коментарі
матеріали
или рассрочка