Пуфики-мішки останнім часом знаходяться на піку популярності. Вони чудово впишуться в інтер'єр як міської квартири, так і заміського будинку. Дитячу кімнату зможе прикрасити м'який пуф з зображеннями улюблених мультяшних героїв або нагадує форму футбольного м'яча. У наш час можна знайти безліч моделей, що відрізняються за формою і обивочному матеріалі.
Ціна залежить від того, який розмір у вироби з матеріалів якої якості воно виготовлене. Однак трапляється, що захмарна вартість виробу така виключно за умов конкуренції. Сучасні домогосподарки можуть не погодитись з розставанням з такими сумами. Тому їх хвилює питання — як зробити м'який мішок-пуф своїми руками.

Якщо Ви виготовите це виріб самостійно, то це дозволить багато в чому заощадити кошти, випробувати свої сили, створити щось унікальне і по-домашньому затишний. Не потрібно витрачати час на пошуки ідеальної моделі, Ви самі зможете створити її, вибираючи матеріал, який буде поєднуватися з кольором шпалер і придумуючи дизайн, який відмінно впишеться в інтер'єр кімнати.
Особливості конструкції
Пуфик-мішок має дві складові частини:
- внутрішня — вона містить наповнювач;
- зовнішня — матеріал, з якого виготовлений зовнішній чохол, який відповідає стилю кімнати.
На зовнішньому чохлі зазвичай розташовується блискавка, щоб його можна було легко зняти і випрати. Наповнювачем, який використовують для такого виробу, є спінений полістирол. Такий матеріал сам по собі шкоди не несе, але якщо в будинку є діти, то краще бути обережніше, щоб він не потрапив в ніс або шлунок. Цей наповнювач можна назвати ідеальним для пуфа-мішка, адже він гіпоалергенний. довгостійкий, м'який і не вбирає воду. За рахунок нього крісло здатне приймати форму людського тіла, що робить виріб таким зручним.
Переваги виготовлення вироби своїми руками
- Велика економія грошей.
- Навіть самі недосвідчені майстрині зможуть створити крісло-мішок.
- Для дітей це виріб може стати новою іграшкою і додатковим місцем для відпочинку.
- На ній зручно відпочивати, читати книги, дивитися телевізор і просто розслаблятися.
Переваги і недоліки різних моделей
- Якщо в пуфику-мішку немає внутрішнього чохла. Цей варіант вважається найбільш зручним з усіх. Крім того, щоб його виготовити не знадобиться багато часу, адже не потрібно виготовляти внутрішній чохол. До мінусів можна віднести те, що літнім людям буде важко вставати, оскільки не на що спиратися. Також його слід акуратно використовувати, адже якщо матеріал порветься, то по всій квартирі доведеться збирати наповнювач. А це справа нелегка, оскільки він буде приставати до наелектризованих поверхонь. Ще за таким кріслом буде важче доглядати, оскільки його можна прати.
- Якщо внутрішній чохол зроблений з тканини, яка пропускає повітря . На такому пуфику-мішку зручно сидіти і наповнювач буде надійно захований. Верхній чохол можна зняти і випрати. З мінусів можна відзначити те, що літнім людям буде важко вставати.
- Якщо внутрішній чохол виготовлений з не пропускає повітря тканини. Такий виріб має переваги першого варіанта, крім того, літні люди зможуть легко з нього вставати. Мінус у нього один — необхідно встановлювати повітряний клапан. Робиться це для того, щоб повітря легко виходив з мішка, інакше внутрішній чохол може порватися.
Матеріали та інструменти для роботи
- Тканина для зовнішнього чохла. Колір повинен відповідати кольоровій гамі кімнати. Пуфики-мішки для дітей зазвичай виготовляють із тканини в яскравих кольорах. Для хлопчика чудово підійде виріб у формі футбольного м'яча. Матеріал повинен володіти високою міцністю, щоб він не порвався під час ігор дітей. Можна використовувати меблеву тканину або шкіру та шкірозамінник.
- Тканина для внутрішнього чохла. Вона повинна бути повітропроникною, міцною, легкою і гладкою. Щоб заощадити на покупці матеріалу, можна використовувати старі простирадла і підковдри. Головною функцією цього чохла є утримання наповнювача.
- Блискавці для зовнішнього і внутрішнього чохла. Вони повинні поєднуватися з відтінком тканини для зовнішнього чохла. Блискавка повинна бути прикріплена міцно, щоб її не можна було відірвати. Якщо це пуфик-мішок для дитячої кімнати, то краще не використовувати металеву блискавку, щоб дитина не поранилася.
- Наповнювач. Кількість наповнювача слід підбирати в залежності від розміру виробу.
- Викрійка пуфика-мішка, нитки і голка, ножиці, швейна машинка.
Форма і розмір виробу
Для початку слід визначитися з формою виробу. Тут можна включити свою фантазію, адже різноманітність форм цьому тільки сприяє. Якщо це Ваша перша робота, то краще зупиниться на класичній формі груші або млинця. Наявність спинки в такому виробі зробить його ще більш комфортним, та і Вашим друзям не важко збагнути, як на нього сідати. За рахунок свого наповнювача пуфик-мішок здатний підлаштовуватися під форму тіла людини, що робить цей виріб зручним і розташовує до приємного відпочинку.
Розмір виробу залежить від Ваших побажань. Виготовивши зовнішній чохол з міцної тканини, Ви з легкістю зможете перетворити його в невеликий диванчик, який зможе розмістити кілька людей.
Виготовляємо пуфик своїми руками
- Беремо потрібну викрійку або створюємо її самі, якщо у Вас є в цьому досвід або Ви хочете спробувати свої сили. З паперу необхідно вирізати окремі частини шаблону для внутрішнього і зовнішнього чохла.
- Шаблони необхідно розкласти на тканини і закріпити шпильками. Не забудьте залишати 1,5 см на шви. Розмір припуску залежить від розміру пуфика.
- Для початку потрібно закріпити швом дві деталі мішка з однієї тканини, наклавши їх один на одного. Попередній шов потрібно зробити вручну, а місця стику обробити на швейній машинці. На внутрішньому чохлі можна краю не обробляти. Для зовнішнього чохла шви обробляються рядком “зигзаг” або використовуючи оверлок.
- Пришиваємо блискавку до обох чохлам.
- Закінчивши робити внутрішній мішок, заповнюємо його наповнювачем. Для цього виготовляємо воронку з паперу, щоб він не розсипався і наповнив мішок рівномірно..
- Отвір можна застебнути блискавкою, але ми рекомендуємо його зашити, а вироби наповнювати з протилежного боку блискавки.
- Перевіряємо, як ми пошили зовнішній чохол. Він повинен розтягуватися і легко зніматися, а також щільно облягати внутрішній чохол.
Зовнішні чохли можна зробити різні і змінювати їх у залежності від часу року або Вашого настрою. Таким чином можна легко і швидко оновити і освіжити зовнішній вигляд кімнати.Додатковий чохол також стане в нагоді, в разі якщо перший забрудниться і його неможливо буде відіпрати.
Створення виробів своїми руками зможе порадувати і Вас і Ваших домочадців. А якщо Ви відчуваєте, що не справляєтеся, то можна придбати готові чохли-пуфики на zlatamebel.ua .