Все частіше власники квартир відходять від пострадянських уявлень про зручність і розстановку меблів у вітальні. Бажаючи впорядкувати простір, зробити його більш сучасним і функціональним, звертаються до дизайнерів, але найчастіше самостійно шукають способи перетворити житлову площу. У даній статті пропонуємо ознайомиться, як можна освіжити інтер'єр вітальні кімнати за допомогою двох диванів, скорегувати геометричні недоліки, правильно розставивши меблі, розподілити зони по їх функціональному навантаженні.
Правило пропорційності: чому два краще одного?
Багатьом звичніше бачити в вітальні один великий диван, ніж два маленьких. Але чи завжди це затишно, зручно? Захаращуючи третину простору він не приносить з собою бажаної гармонії, балансу в кімнаті. А все тому, що не дотримано правило пропорційності. У ньому йдеться: для невеликих приміщень вибирайте невеликі за габаритами меблі. Тим більше що сидячи на одному великому дивані співрозмовники не бачать один одного, втрачають зоровий контакт, а значить відчувають себе некомфортно.
У типових багатоповерхівках вітальня невелика, в неї чудово увійдуть два компактних дивани, які забезпечать достатню кількість посадочних місць і зручне розташування співрозмовників. Також, поставити 2 одиниці м'яких меблів, замість однієї, актуально в прохідній кімнаті, суцільні стіни якої перериваються дверними отворами.
На фото можна побачити, що якщо кімната має кілька вікон, то два дивани в ній виглядають більш функціонально, ніж один великий. А все тому, що відкритий доступ до природних джерел світла, в приміщенні більше повітря, а розміщення можливо відразу в декількох зонах.
Плануючи покупку нових меблів, обов'язково враховуйте порівнянна вона з габаритами приміщення, чи не буде обтяжувати простір.
Як скорегувати форму кімнати за допомогою двох диванів?
Професіоналами доведено, квадратна кімната - це кращий житловий простір. Її рівні пропорції не тільки дозволяють втілювати в життя найсміливіші задуми, але і позитивно впливають на психоемоційний стан людини. На жаль, радянські архітектори не враховували цей факт при плануванні квартир, в більшості випадків, нашу спадщину - це прямокутні приміщення. Їх можна скорегувати застосувавши спеціальну обробку стін, або за допомогою правильної розстановки меблів. З двома диванами це зробити набагато простіше ніж з одним, адже кількість варіацій збільшується. Найпоширеніший прийом "приборкання" прямокутного простору - зонування, тобто поділ на дві рівні, але індивідуальні за призначенням зони. Це можуть бути:
- вітальня - їдальня;
- вітальня - спальня;
- вітальня - дитяча;
- вітальня - ігрова;
- вітальня - кабінет.
Щоб не споруджувати додаткові перегородки, які роблять кімнату менше повітряною, дизайнери пропонують поекспериментувати з двома диванами. Поставити їх під прямим кутом, відокремивши зону відпочинку, розмістити один навпроти одного, як на фото, виконати дзеркальну розстановку, візуально зробивши кімнату квадратною. Ці прийоми впорядковують кімнату, роблять інтер'єр більш гармонійним.
Розстановка меблів: загальні принципи, способи
Розстановка меблів - це не просто хаотичне розташування за бажанням, це певний алгоритм, точніше набір алгоритмів, які застосовуються з урахуванням всіх нюансів: форма кімнати, тип меблів, її кількість, освітлення і т.д. Найпоширеніші способи такі:
- Симетричний спосіб. Підходить для правильного за формою приміщення. Його суть в тому, щоб розташувати меблі попарно. Два дивани в цьому випадку розташовуються на однаковій відстані: біля стіни, що розділяються тумбою, вікном, стелажем або торшером. Перпендикулярно телевізору, один навпроти одного, з килимом і журнальним столиком посередині.
- Асиметричний спосіб. Ідеальний для непропорційних приміщень. Щоб розставити меблі з його допомогою, необхідно обрати функціональний центр, наприклад телевізор, обідній стіл, і розміщувати дивани по периметру, візуально їх врівноважуючи. Якщо один диван більше іншого, то поруч з меншим поставити крісло, або інший, що підходить за "вагою" елемент інтер'єру.
- Круговий спосіб. Передбачає що найбільш використовувані і масивні предмети розташовуються ближче до центру кімнати, по колу. Кути залишаються порожніми, або заповнені невеликими, другорядними елементами.
- Композиційний спосіб. Для його реалізації обирається композиційний центр кімнати - предмет, що гармонує з усім інтер'єром (камін, об'ємна люстра, настінне панно), навколо якого будується меблева композиція.
Два різних дивани у вітальні: приклади розміщення
Якщо ви не знаєте як поставити два різних дивани в одній вітальні, пропонуємо подивитися фотоприклади і скористатися нашими рекомендаціями. В першу чергу необхідно підібрати об'єднуючий елемент для розрізнених меблів. Це може бути килим, текстиль (штори, чохли на меблі, декоративні подушки на дивани), картина, торшер, схожий по дизайну з двома моделями меблів. Далі, визначитися зі способом розстановки диванів:
- Г-подібний;
- П-подібний;
- лінійний;
- кругової;
- паралельний (лицьовій, торцевою частиною один до одного).
Кожен варіант має свої переваги, Обрати потрібний допоможуть вихідні дані. У кімнаті з кількома вікнами добре будуть виглядати м'які меблі розташовані лінійно, по обидва боки від вікна. У прямокутному приміщенні - паралельний, Г-подібний варіанти. Квадратна кімната підійде для кругової, П-подібної розстановки.
Незалежно від того, чому ви віддасте перевагу варіант розстановки, два компактних дивани буде надавати вітальні атмосферу затишку, викликати прихильність до спільного відпочинку, спілкування. На Zlatamebel знайдеться багато цікавих варіацій меблів, які зможуть доповнити один одного, і дати можливість великій родині розміщуватися з комфортом.
Крісла від Zlatamebel для вашої кімнати
Коментарі
матеріали
или рассрочка